Banjo Band Ivana Mládka

Koncert na počest jakéhokoli prezidenta

Kdy: 21:15

Kde: Nová budova Národního muzea

Vstupné: zdarma

 

 

Po vážných tématech, vizích a politickém soupeření si budeme potřebovat trochu vydechnout. A právě proto jsme na Oslavy Prahy pozvali mistra humoru a zábavy a suverénního tvůrce dobré nálady Ivana Mládka s jeho legendárním Banjo Bandem.

 

A jak že bude vystoupení tohoto předního hudebního tělesa probíhat?

„Stále ty samé písničky, stále ty samé povídačky, stále ty samé obličeje – ale znáte snad krásnější? A tak nebude chybět ani Kalamity Jane, ani Lenka Plačková, ani Libuna, ani Mrázkova valcha, ani Mládkovo bendžo, ani Jožin z bažin,“ vysvětlil nám tým tiskových mluvčích Banjo Bandu. A opravdu – není to krásné, mít v životě alespoň nějaké jistoty?

 

A ještě krátký rozhovor s Mistrem:

V rámci Oslav Prahy vystoupíte v Národním muzeu po debatě prezidentských kandidátů. Odrazí se to nějak na Vašem vystoupení? Neplánujete například oznámit Vaši vlastní kandidaturu na post hlavy státu?

Samozřejmě, že se v našem představení odrazí předešlá debata prezidentských kandidátů, ještě nevím jak, ale určitě odrazí! A kandidovat na prezidenta, bohužel, nemůžu, kdybych byl náhodou
zvolen už v prvním kole, tak se inaugurace koná 13. ledna – a to jako na potvoru nemůžu, hraju v Tymákově u Rokycan.

 

Začátkem příštího roku budou Češi poprvé volit svého prezidenta přímo. Myslíte si, že to je dobrý nápad? Že si vybereme lépe, než to za nás dělali poslanci a senátoři?

Je to skvělý nápad! Myslíte si, že by snad zkostnatělé poslance a senátory napadlo vybrat do funkce prezidenta třeba takového Pepu Náhlovského? Nebo Tondu Panenku? Oni sice nekandidují, ale kdyby se do toho někdo obul, tak ty podpisy pro ně určitě sežene. A už máme šanci mít našeho oblíbence na Hradě!

 

Máte představu, koho by za prezidenta volil Jožin z bažin?

Nevím, ale určitě ne Schwarzenberga, protože na svém panství bezohledně vysušuje bažiny.

 

Více o Ivanu Mládkovi zde